Čo je UX?

User experience (UX) alebo v preklade „užívateľský zážitok“ je dizajn, ktorý sa snaží splniť potreby používateľa.

Dizajn UX je proces navrhovania digitálnych alebo fyzických produktov, ktoré sú užitočné, ľahko použiteľné a príjemné na interakciu.

Dizajnéri, ktorí pri vytváraní produktov využívajú UX prístup, poskytujú užívateľom zmysluplné a relevantné skúsenosti a snažia sa o vylepšenie ich zážitku pri interakcii s produktom.

Prečo je UX dôležité pre vašu firmu?

 1. zníženie nákladov
  UX pomáha predísť problémom s použiteľnosťou hneď na začiatku, čo je oveľa lacnejšie a jednoduchšie ako dodatočné opravy chýb a nedostatkov.
 2. zvýšenie počtu konverzií
  Spokojný zákazník je platiaci zákazník. Preto dobrá používateľská skúsenosť vedie k vyššiemu počtu želaných konverzií (napr. nákupov, registrácií).
 3. budovanie dôvery
  Dizajn UX poskytuje užívateľom to, čo hľadajú. Tým pomáha získať si ich dôveru. Dôvera zasa vedie k väčšiemu využívaniu produktu či služby.
 4. lojalita zákazníkov
  Pozitívne skúsenosti udržujú užívateľov lojálnych. A práve spokojnosť s UX dokáže zabezpečiť, že sa k vám zákazníci budú vracať.
 5. rozširovanie povedomia
  Ak používateľom poskytujete dobrú skúsenosť, verte, že sa o ňu radi podelia. Dobré UX preto môže viesť k zvýšeniu počtu zákazníkov, a to práve na základe odporúčaní predošlých spokojných zákazníkov.

Nový WordPress 4.0 „Benny“ je tu !

Áno, a je super. Vyšiel 4. septembra a ja vám prinášam súhrn tých najlepších nových funkcionalít, ktoré sa mi páčia.

 

Lepšia voľba jazyka ihneď pri inštalácií

Ak by ste chceli voľakedy nainštalovať WordPress v iných jazykoch, vždy ste museli nainštalovať lokalizovanú verziu WordPressu alebo ručne nahrať prekladové súbory. Vo WordPresse 4.0 je inštalácia oveľa jednoduchšia. Užívatelia si môžu vybrať jazyk pre svoje stránky hneď v prvom kroku, a zvyšok inštalácie bude pokračovať vo zvolenom jazyku. wp4install-select-language                  

Zmeny v knižnici médií

Tzv. media grid začal ako samostatný projekt, ale objavil sa ihneď v samotnom jadre WordPress 4.0. Zmena je ihneď badateľná – multimediálne súbory sú teraz krásne zobrazené v „mriežkovom formáte“ kniznica-medii-wordpress-4-0   Toto moderné rozhranie umožní rýchlejší spôsob ako zobrazovať a spravovať súbory médií vo WordPresse. Kliknutím na mediálny súbor sa otvorí modálne okno, kde môžete upraviť informácie o súbore. Môžete tiež prechádzať multimediálne súbory pomocou klávesov so šípkami. kniznica-medii-detail-wordpress-4-0  

Nový spôsob vkladania obsahu (embed)

Vloženie videa z YouTube nebolo nikdy jednoduchšie. Stačí vložiť URL adresu videa, a video sa jednoducho vloží do článku. Editor Vám ukáže presný náhľad obsahu, čím vám ušetrí čas. WordPress 4.0 podporuje viaceré formáty – všetky podporované nájdete na embed stránke WordPressu.

Vylepšená inštalácia modulov

WordPress 4.0 obsahuje vylepšený spôsob vyhľadávania modulov. Výsledky a takisto populárne a odporúčané moduly sa teraz zobrazujú v krásnom mriežkovom formáte. Wordpress-4-0-moduly   Pokiaľ máte na svojom webe nainštalovaný staršiu verziu WordPressu, a radi by ste vyskúšali WordPress 4.0, radi Vám s tým pomôžeme – ozvite sa nám.