PrestaShop návod: slovenčina

Mnoho ľudí inštaluje PrestaShop v anglickom jazyku. V krátkom návode sa naučíme ako si dodatočne nainštalovať slovenčinu do e-shopu.

 

Stručné kroky pre inštaláciu slovenčiny:

  1. Stiahnutie slovenského jazyka zo stránky www.prestashop.com
  2. Nahratie slovenčiny do systému
  3. Aktivácia jazyka

 

1. Stiahnutie slovenského jazyka zo stránky www.prestashop.com:

Otvor si stránku www.prestashop.com. Cez hlavné menu „Community“ -> „Translations“ si zobraz všetky preklady a v zozname nájdi jazyk „Slovak“. Vyber si svoju verziu PrestaShop, klikni na tlačidlo „Download“ a stiahni súbor „sk.gzip“ do svojho počítača. Otvorením odkazu http://www.prestashop.com/en/translations môžeš prejsť priamo do sekcie s prekladami.

Stiahnutie slovenciny do prestashop

 

2. Nahratie slovenčiny do systému PrestaShop

Ako prvé sa prihlás do svojej administračnej časti obchodu. V hlavnom menu otvor „Localization“ -> „Translations“. Nájdi sekciu „Import language manually“. Klikni na „Prehľadávať“, nájdi súbor vo svojom počítači a otvor ho. Pred samotným importovaním si vyber tému, ktorú práve používaš. Po vybratí súboru a témy stlač tlačítko „Import“.

Importovanie slovenčiny do prestashop

 

3. Aktivácia jazyka

Po importovaní slovenčiny si otvor v menu „Localization“ -> „Languages“. V zozname jazykov by si už mal vidieť Slovenský jazyk, tak ako na obrázku nižšie. Pokiaľ je pri jazyku červený krížik, klikni na neho, tým sa jazyk aktivuje.

Slovenčina úspešne nahratá v PrestaShope