Ako sme spustili nový web pre Denník N

V noci zo 4. na 5.01.2015 sa nám podarilo spustiť plnú verziu webu nového nezávislého denníka – Denník N (dennikn.sk), a ja by som týmto chcel vypichnúť zopár kľúčových prvkov, ktoré sme ako dodávateľ realizovali.

  1. Homepage modul

Ako prvé sme dostali zadanie pre vytvorenie vlastného modulu do administrácie WordPressu. Tento modul je svojím spôsobom unikátny – nakoľko je vytvorený na mieru, výlučne pre potreby redakčného webu Denníka N.

Modul umožňuje redaktorom jednoduchú administráciu článkov na titulke pomocou jednoduchého drag & drop systému.

Pomocou tohto modulu si redakcia určuje poradie článkov. Články je možné odložiť do návrhov, a takisto má redakcia možnosť pridávať externé odkazy, ktoré môžu jednoducho editovať. Pokiaľ redakcia „neoznačí“ žiadny článok ako hlavný, systém automaticky vloží článok, ktorý bol naposledy hlavný.

Modul používa jednoduché ajax vyhľadávanie – pozrite si ho v krátkom videu.

  1. Import z TASR

Pre rýchlejšie spravodajské informácie zvolila redakcia import tlačových správ z TASR. Aktualizácia prebieha každú minútu, a každá správa je do WordPressu naimportovaná zo všetkými náležitosťami, t.j. nadpis, zhrnutie, obsah správy. Vždy sa ukladá ako koncept, takže je možné ju jednoducho pred publikovaním editovať.

  1. Sekcia „Aktuálne“

Pre túto sekciu sme spolu s klientom zvolili najjednoduchšiu formu zobrazovania aktuálnych informácií. Každý deň redakcia vytvorí samostatný článok s aktuálnymi informáciami, ktorý počas dňa dopĺňa.

  1. Dizajn hlavnej stránky & dizajn článkov

V spolupráci s klientom sme na základe dodaných wirefram-ov dočasný web zmenili na plne funkčný spravodajský web s 3-stĺpcovým layoutom. Tento obsahuje hlavné správy, aktuálne, a najčítanejšie správy (za 24 hodín, 3 dni, 7 dní). Po novom je takisto možné zoradiť si Blogy podľa čítanosti, resp. aktuálnosti.

Samotné články tiež prešli radikálnou zmenou. Pod nadpisom nájdeme „avatara“ redaktora, titulnú fotku a ikony sociálnych médií pre jednoduché zdieľanie. Na konci každého článku nájdeme vždy hlavné správy a aktuálne správy, ktoré sa aktualizujú pomocou vytvoreného widgetu.

Celý web je responzívny, takže si ho bez problémov prečítate aj na mobilných zariadeniach a tabletoch.
Verím, že sa Vám nový web Denníka N páči a ľahko sa Vám používa. Pre návštevníkov máme prichystané ďalšie vylepšenia a opravy, takže podoba webu bude už len lepšia 🙂