Čo je UX?

User experience (UX) alebo v preklade „užívateľský zážitok“ je dizajn, ktorý sa snaží splniť potreby používateľa.

Dizajn UX je proces navrhovania digitálnych alebo fyzických produktov, ktoré sú užitočné, ľahko použiteľné a príjemné na interakciu.

Dizajnéri, ktorí pri vytváraní produktov využívajú UX prístup, poskytujú užívateľom zmysluplné a relevantné skúsenosti a snažia sa o vylepšenie ich zážitku pri interakcii s produktom.

Prečo je UX dôležité pre vašu firmu?

 1. zníženie nákladov
  UX pomáha predísť problémom s použiteľnosťou hneď na začiatku, čo je oveľa lacnejšie a jednoduchšie ako dodatočné opravy chýb a nedostatkov.
 2. zvýšenie počtu konverzií
  Spokojný zákazník je platiaci zákazník. Preto dobrá používateľská skúsenosť vedie k vyššiemu počtu želaných konverzií (napr. nákupov, registrácií).
 3. budovanie dôvery
  Dizajn UX poskytuje užívateľom to, čo hľadajú. Tým pomáha získať si ich dôveru. Dôvera zasa vedie k väčšiemu využívaniu produktu či služby.
 4. lojalita zákazníkov
  Pozitívne skúsenosti udržujú užívateľov lojálnych. A práve spokojnosť s UX dokáže zabezpečiť, že sa k vám zákazníci budú vracať.
 5. rozširovanie povedomia
  Ak používateľom poskytujete dobrú skúsenosť, verte, že sa o ňu radi podelia. Dobré UX preto môže viesť k zvýšeniu počtu zákazníkov, a to práve na základe odporúčaní predošlých spokojných zákazníkov.

50% zľava na naše služby cez kreatívny voucher

Kreatívne vouchre, alebo ako ušetriť 50% nákladov za naše služby

Slovenskí mikro, malí a strední podnikatelia môžu získať eurofondy vo forme tzv. vouchrov pre služby marketérov a programátorov. Vouchere, ktoré pokrývajú 50 % nákladov na služby kreatívcov, sú od roku 2018 k dispozícii v rámci národného projektu Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu na Slovensku.

Už aj Bratislavský kraj

Dočkali sme sa – všetci malí a strední podnikatelia (nielen) z Bratislavského samosprávneho kraja budú môcť zaregistrovať žiadosti o kreatívne vouchre v odvetví reklama, marketing a tiež na programovanie a tým ušetriť až 50% nákladov.

Treo je oprávneným realizátorom

Treo sa stalo oprávneným realizátorom v oblastiach “reklama a marketing” a “IKT – počítačové programovanie”. Na čo viete použiť kreatívny voucher u nás ?

 • Na redizajn alebo dizajn webu/ e-shopu/ webovej alebo mobilnej aplikácie
 • Na úpravu už existujúceho webu
 • Na služby programovania / úprav pre web / eshop alebo na programovanie nového webu / eshopu
 • Na poradenstvo v oblasti reklamy, marketingu a komunikácie vrátane digitálnych kampaní a správy sociálnych sietí
 • Na tvorbu a realizáciu samotných reklamných kampaní

Kto môže voucher získať ?

Nárok má každý malý a stredný podnik ktorý je registrovaný na území Slovenskej republiky a vykonáva tu podnikateľskú činnosť. Všetky podmienky sú uvedené na webe www.vytvor.me a žiadosti je možné predkladať do 30.09.2019. Ak máte projekt, na ktorý je možné využiť kreatívny voucher, ozvite sa nám. Radi vám poradíme.

Dôležité odkazy

Treo v galérií realizátorov: https://www.vytvor.me/galeria-realizator.html?id=499&page=42

Projekt Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu na Slovensku: www.vytvor.me

Informácie pre žiadateľov: https://vytvor.me/ziadatel

Aktuálne výzvy: https://vytvor.me/vyzvy.html